FİFA Haberleri Ultimate Team

FİFA 17 Çıkan/Çıkacak Oyuncu Kartları Özellikleri Ve Renkleri

FIFA 17 Oyuncu Kartları en önemlileridir. Ancak, her kart rolünü anlamak için karmaşık olabilir o kadar çok kart renklerdir Veya Bazen Ne İçin Çıktığını Bilemeyiz. Bu Yazımızda size FIFA 17 Ultimate Team için tüm oyuncur kartları Bakacağız.


Regular Players’ Cards (Normal Oyuncuların Kartları)

En basit kartlar sıradan kartlardır. Her oyuncunun bir tane olması gerekir. Diğer tüm kartlar, bu kartlardan yapılan değişikliklerdir. Oyunun başında tüm FIFA 17 oyuncu kartları normal kategoriye girer. Bu kartlar oyuncunun doğuştan gelen niteliklerine ve özelliklerine sahiptir. Oyun ilerledikçe, kullanıcılar tercih edilen konum ve tercih edilen kimya stili gibi birçok kart özelliklerini değiştirebilir. Bununla birlikte, bu kartlar hala normal kartlar olarak kabul edilmektedir. Sadece oyun sistemi normal olmayan kartlar oluşturabilir. Derecelendirmeyi veya istatistikleri sürekli olarak geliştirmek mümkün olmadığını bir kez daha farketmek önemlidir. FIFA 17 Ultimate Team’de, birçok oyuncuya karşılık gelen 16.000’den fazla normal kart bulunmaktadır. Normal kartların derecelendirmeleri ve istatistikleri, önceki 365 günde oynatıcının performansına ve popülerliğine göre hesaplanır. Bir kart ilk kez piyasaya çıktığında ve ilk sahibine atandığında, 45 kontratlı başlangıç ​​paketindeki oyuncular hariç, fitness 99 ve yedi sözleşme ile gelir.

FIFA 17 Players Cards Guide - Cards Colours and Categories


İnform Team of the Week Cards (Formdaki Oyuncuların Kartı)

Bu oyun modunu o kadar ilginç kılan özelliklerden biri dinamik bileşenidir. Sezon boyunca ve gerçek dünyadaki oyuncuların formuna bağlı olarak, EA, oyuncunun niteliklerini değiştiren InForm (IF) Kartlarını piyasaya sürdü. Bu kartlardan birine sahip olmak, öne çıktığında olduğu kadar kalıcı oynamak için de potansiyel taşıyan bir takıma sahip olmak gibidir. IF Kartları, FUT 17’nin en değerli kartlarıdır ve haftanın takımı (TOTW), Yılın Takımı (TOTY), Sezonun Takımı (TOTS), Maçın Adamı (MOTM) ), Cadılar Bayramı, Movember, St Patricks ve 4. Temmuz kartlarının bulunduğu Uluslararası Maçın Madalyası (iMOTM), Kahramanlar, Kayıt Kesici, FUTTIES, Pro Oyuncular, İzleyenler ve temalı kartlar. Haftanın Takımı Kartları Her hafta EA Sports, bir önceki haftadaki gerçek hayat performanslarına dayalı olarak herhangi bir kalitede yirmi üç oyuncu seçer ve onlara tek bir takım halinde katılır. Bu takımı Haftanın Takımı denir ve onlara karşı oynayabileceğiniz ‘TOTW Challenge’. Bu takımın oyuncularının her birine, bir hafta boyunca paket halinde mevcut olan ve ilgili normal kartı değiştirerek yeni bir siyah kart atanmıştır. Başka bir deyişle, bir oyuncunun TOTW kartlarını paketleyeceği haftada normal kartını orada bulmak imkansızdır. Bir paketten bir TOTW kartı çekme şansınız, o kişinin normal kartını başka bir haftada çekme ihtimalinizle aynı. TOTW kartlarının derecelendirmeleri ve nitelikleri genellikle bir, iki veya üç puanla artırılır. Bu kartlardaki oyuncuların pozisyonları, önceki haftada farklı bir konumda gerçekten iyi oynadıysa değişebilir.her hafta çarşamba günleri web sitemiz üzerindende bulabilirsiniz.

FIFA 17 Players Cards Guide - TOTW Cards


Team of the Year Cards(Yılın takımı Kartı)FIFA 17 Players Cards Guide - TOTY Cards

FIFA 17 Players Cards Guide - TOTY Cards

Ocak ayı başında, EA Sports bir önceki yıl gerçek hayat performansına dayalı bir takım oyun kurdu. Bu TOTY’nin oyuncuları, dünya çapında profesyonel futbolcular birliği olan FIFPro’nun oylamasından seçildi ve FIFA Ballon d’Or Gala’da ilan edildi. Onlar dünyanın en iyi oyuncuları olmalıydı. FIFA 17 Ultimate Team’de Yılın Takımı 9 Ocak 2017’de açıklanacak ve piyasaya çıkacak. Mavi TOTY kartı ile bir hafta boyunca paket halinde piyasaya sürülüyor (her bir pozisyon için iki gün, her biri için son bir gün Oyuncular birlikte). Bir oyuncunun TOTY kartını paketlediği haftada normal kartını orada bulmak imkansızdır. Bir TOTY kartını bir paketten çekme şansınız, o oyuncunun normal kartını başka bir haftada çekme şansınızla aynıdır.

FİFA 17 TOTY Görmek İçin “TIKLAYIN


Team of the Season Cards(Sezonun Takımı)

FIFA 17 Players Cards Guide - TOTS Cards

Mayıs ve Haziran aylarında EA Sports, oyuncuların o sezondaki gerçek hayat performanslarına dayalı ekipler kuruyor. TOTY ile olanların aksine, TOTS’da oyuncular tam takvim yılı için değil sezondaki performanslarıyla seçilirler. Sezonun Takımı, tek bir takım çıkarmayınca, her biri popüler bir lig veya bölgeden gelen on sekiz takım tarafından yapılır. Bunların dışında All-Star MLS de geç Temmuz / Ağustos başlarındaFIFA 17 Players Cards Guide - TOTS Cards piyasaya sürülür.

Bu oyuncuların her birine yeni bir mavi kart atanır ve bu mavi kart çoğu zaman bir hafta boyunca paket halinde sunulur ve karşılık gelen normal kartın yerine geçer.

TOTS kartlarının derecelendirmeleri ve nitelikleri genellikle dört, beş veya altı puanla artırılır. FIFA 17 Ultimate Team’de Sezonun ilk Ekibi 19 Mayıs 2017 civarında oyunda çıkması bekleniyor sizde takipte kalırsanız sitemizden öğrenebilirsiniz.

 


Man of the Match Cards(Maçın Adamı Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - MOTM Cards

Turuncu “MOTM” kartlarının herhangi bir zamanı yoktur ve gercek hayattaki kupa maçları vs çarpıcı performanslar için atanırlar. Genellikle sadece 24 saat paket halinde bulunurlar. Gece yarısı başında (İngiltere saatinde) başlayan bu süre boyunca, Maçın adamı kartları, karşılık gelen normal(regular kart) kartların yerini alıyor.FIFA 17 Players Cards Guide - MOTM Cards

MOTM kartlarının derecelendirmeleri ve nitelikleri genellikle son IF kartlarıyla karşılaştırıldığında (TOTY, TOTS ve RB hariç) bir veya iki puan artırılır veya yoksa normal kartları ile artırılır. Bu maçta oyuncuların pozisyonları farklı bir konumda gerçekten iyi oynarsa değişebilir.

Örneğin Lukas Podolski 5 Gol İle Bu Kartı Gelmişti;


Heroes Cards(Kahraman Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Heroes Cards

Heroes kartları, lig derbisi, yüksek lige yükseliş veya kulüple düşme gibi önemli bir maç sırasında en iyi oyuncular ve en iyi genç oyuncu ödülleri ve kahramanca katkılar gibi bireysel başarıları ödüllendirmek için oluşturuldu.FIFA 17 Players Cards Guide - Heroes Cards

Mor kartlar yalnızca 24 saat paket halinde bulunur. Bu zaman boyunca Kahramanlar kartları ilgili normal kartların yerini alıyor.

Kartların derecelendirmeleri ve nitelikleri, genellikle son IF kartlarıyla (TOTY, TOTS ve RB hariç) bir veya iki puanla veya varsa, normal kartlarıyla artırılır. Ancak, her zaman TOTS ve TOTY kartlarından daha kötüdürler. Bu maçta oyuncuların pozisyonları farklı bir konumda gerçekten iyi oynarsa değişebilir.

Kahramanlar kartları, birkaç lig liginin Oyuncu (POTY kartları) ve Premier League’in Ayın Oyuncu (POTM kartları) içerir.

 


FUTTIES(Türkçesini Bulamadım :D)FIFA 17 Players Cards Guide - FUTTIES Cards

FIFA 17 Players Cards Guide - FUTTIES Cards

Pembe kartlar, FIFA topluluğu tarafından seçilen özel ödül formları olan FUTTIES’e atanır.

Adaylar kartının istatistikleri normal sürümleriyle aynı kalıyor ancak adaylık dönemini takip eden hafta boyunca yükseltme yapma potansiyeli bulunuyor. FUTTIES kazananları, o hafta içindeki ilgili normal kartları paket halinde değiştirir. Kulübünüzde kazanan bir FUTTIES öğeniz varsa, otomatik olarak destek alacaklardır.

Bu kartların derecelendirmeleri ve nitelikleri genellikle son IF kartlarıyla (TOTY, TOTS ve RB hariç) bir veya iki puan artırılır veya yoksa normal kartları ile artırılır.

 

 


Record Breaker(Rekor Kıran)
FIFA 17 Players Cards Guide - Record Breaker Cards
FIFA 17 Players Cards Guide - Record Breaker Cards

Rekor Kıran(RB) kartları, gerçek futbol karşılaşmaları içinde rekor kıran oyuncular için verilir.

Bu son derece nadir bulunan kartlar genellikle yalnızca 24 saat paket halinde bulunur. Bu süre zarfında, RB kartları paketlerdeki ilgili normal kartların yerine geçer.

Record Breaker kartlarının derecelendirmeleri ve nitelikleri, orijinal oylarının ve kırılmış olan belirli kayıtlarınıza bağlı olarak genellikle beş puan civarında artırılır. Orijinal oran ne kadar yüksekse, artırma o kadar düşük olur.

 


Pro Players Cards(Pro Oyuncular Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Pro Players Cards

Profesyonel Oyuncular kartları, EA Sports tarafından, arkadaş edinmek ve pozlama elde etmek için FUT 17’yi oynayan profesyonel futbolculara atanır.FIFA 17 Players Cards Guide - Pro Players Cards

EA tarafından seçilen her profesyonel oyuncu kendi Pro Player kartına sahiptir. Bu camgöbeği benzersizdir ve satılamaz. Başka bir deyişle, onları transfer pazarında bulamazsınız. Bu kartlardan biriyle oynamak isterseniz,  gerçek bir profesyonel futbolcu hesabını almanız lazım :).

Tüm bu kartlara 95 derece ve gerçek dışı yüksek öznitelikler atandı, bu genellikle 88’den büyüktür.

 

 

 


 

Ones to Watch Cards(İzlenen Oyuncular)FIFA 17 Players Cards Guide - Ones to Watch Cards

Ones to Watch kartları, FIFA 17 Ultimate Team’de yeni bir kart kategorisidir bu sene gelmişitir  ve muhtemelen bu yılki oyuna en büyük katkısı olmuştur. Bu siyah kartlar, 1. günden beri normal kartlarını değiştiren oldukça sınırlı sayıda oyuncuya ayrılmıştır.FIFA 17 Players Cards Guide - Ones to Watch Cards

Hybrid kartlar olarak da bilinir ve diğer tüm kartların aksine, derecelendirmeleri ve istatistikleri sabit değildir. Oyuncunun formuna bağlı olarak artar veya azalırlar. OTW kartları, bir oyuncu her yeni kartında derecelendirmeyi artırır (TOTS, TOTY ve RB hariç).

Oyuncuların gerçek hayatta ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı olarak bu kartlar bir fantazi futbol unsuru sunuyor ve transfer pazarını çok daha fazla zorlu hale getiriyor.

 

 

 


Halloween Cards(Cadılar Bayramı Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Halloween Cards

Cadılar Bayramı kutlamaları için, Electronic Arts FIFA 17’de yepyeni bir kart tanıttı. Bu kartlar, olağanüstü gerçek dünya performanslarına, kayıtlara ve FUT niteliklerine dayalı olarak seçilen ve seçkinlere yükseltilmiş oy puanı ile benzersiz bir öğe olarak 23 oyuncu tek bir FUT kadrosunda bir araya geldi.

Cadılar Bayramı döneminde bu oyuncu “hayata geçiyor” ve derecelendirme artırmaları alıyor ve onları tamamen dehşete düşürüyor. Ancak, bu artırmalar geçici. Bu süre sonra bititiyor, derecelendirmeleri başlangıçta serbest bırakılan yükseltme ile eşleşecek şekilde geri döndürülür.

FIFA 17 Players Cards Guide - Halloween Cards


Movember Cards(Kasım Ayı Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Movember Cards

Movember etkinliğini tanıtmak için Electronic Arts FIFA 17’de yepyeni bir kart tanıttı. Bu kartlar tam bir ay boyunca paket halinde sunulur. Bu süre zarfında, FIFA 17 Hareketli Kartlar, renkli olmayan ilgili kartların yerine geçer.

Bu oyuncuların genel puanları, normal kartları veya son IF kartı ile karşılaştırıldığında +1 kadar yükseltilir. Movember kartlarında artırılan tek özellik, fiziksel ve daima 5 ekstra puan.FIFA 17 Players Cards Guide - Movember Cards


St Patricks Cards

(Saint Patrick Günü her yıl 17 Mart’ta kutlanan İrlandalılara ait bir gün)

FIFA 17 Players Cards Guide - St Patricks Cards

FIFA 17 yeşil kartları, “St Patricks” Günü kutlamaları için en iyi İrlanda oyuncusu seçkisinden ödül alıyor.

St Patricks kartları ile kendi orijinal “NIF” kartları arasındaki tek fark renktir. İstatistiklerde veya niteliklerde artış yoktur. Promosyon süresi boyunca, genellikle Mart ayı ortasında beş gün, paketlerden çekilen bir takım oyuncunun kartları normal renkleri olan altın, gümüş ve bronz yerine yeşil renkte çıkıyor.

Bir “St Patricks” oyuncusunun normal kartına sahipseniz, kartınız değişmeyecektir. Yeşil sürümü istiyorsanız, piyasadaki ilgili sürümü satın almanız veya o hafta bir paketten çekmeniz gerekecek.

FIFA 17 Players Cards Guide - St Patricks Cards


4th July Cards(4 Temmuz Kartları)FIFA 17 Players Cards Guide - 4th July Cards

FIFA 17 4 Temmuz kartı ABD Bağımsızlık Günü kutlamak için oluşturulan bir marka yeni temalı kart.

Şu anda bu yeni kartı hakkında resmi bir detay değil ama Temmuz’da Kuzey Amerikalı oyuncu seçimi atanacaktır muhtemelen.FIFA 17 Players Cards Guide - 4th July Cards


Group Stage Cards(Grupun En İyi  Oyuncu Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Group Stage Cards

TOGS KARTLARI

Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin ilk aşamasında en fazla perfonmans sahip oyuncuları ödüllendirmek için oluşturuldu.

Mavi kartlar paket halinde sadece bir hafta kullanılabilir. Bu süre zarfında, ilgili normal kartların yerini alırlar.

Bu kartların derecelendirmeleri ve nitelikleri genellikle son IF kartlarıyla (TOTY, TOTS ve RB hariç) bir veya iki puanla veya varsa, normal kartlarıyla artırılır. Ancak, her zaman TOTS ve TOTY kartlarından daha kötüdürler. Şampiyonlar Ligi’nde farklı bir konumda çok iyi oynarlarsa, oyuncuların bu kartlardaki konumu değişebilir.

FIFA 17 Players Cards Guide - Group Stage Cards


Legends Cards(Efsaneler Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Legends Cards

Efsaneler XBox One ve XBox 360 oyuncuları için özel bir içeriktir. Bu kartların oyuncuları tüm zamanların emekli futbolcularıdır. Size, FIFA 17 Players Cards Guide - Legends Cardsörneğin Pelé, Bobby Moore veya Figo ile takımınızda oynamak için şans verir.

Bu Gün 1 beyaz kartların derecelendirmeleri 86 ile 95 arasında değişiyor. FIFA 17’de, ilk kez bugüne kadar 10 tanesi olan 74 Legends oyuncusu var.

Efsanelerin kimyası, diğer oyuncularınkinden biraz farklıdır. Aynı milliyetten olan diğer efsaneler ve takım arkadaşları / yöneticileri ile yeşil bağlantı kuruyorlar.

 

 

 


Concept Cards(Konstep Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - Concept Cards

Önce FUT 15’te tanıtılan konsept kartlar takımlarınıza nasıl uyduğunu görmek için sahip olmadığınız oyuncuları yerleştirmenize olanak tanır. İhtiyacınız olan oyuncuyu satın almak için transfer pazarına tek bir tıklamayla doğrudan gidebilirsiniz. Gelecekteki takımları herhangi bir FIFA 17 oyuncusu kullanarak planlamanıza izin veren güçlü bir kadro planlama aracıdır. Bir sonraki Transfer Pazar tekliflerinizi planlamak, oyuncu değişikliklerinizi bulmak ve farklı Kimya kombinasyonlarını test etmek için örneğin Konsept Kadrolarını kullanabilirsiniz.

Squad Concepts’de iki tür kart düzeni vardır: Onları daha önce kulübünüzde bulursanız, kartlar normal görünür; Onlara sahip değilseniz, kartlar grimsi görünüyor ve kartlar kavram kartları olarak adlandırılıyor.

O Oyuncuya Sahip Değilseniz Bu şekilde Görünür;

 

FIFA 17 Players Cards Guide - Concept Cards


FUT Champions Reward Cards(FUT Şampiyonlar Kartları Ödül)

FIFA 17 Players Cards Guide - FUT Champions

FUT Champions, FIFA 17’de yarışmak için yepyeni bir yoldur. Her hafta, oyuncular Weekend League’e katılmaya ve oyun içi ödüller için yarışmaya çalışıyorlar.

Electronic Arts’a göre, FUT Şampiyonları’nın en büyük FUT ödülleri var. Yeni FUT Şampiyona kartları gibi özel içerikler içerir. Başarılarınıza bağlı olarak, bronz, gümüş veya altın bir FUT Şampiyon kartı kazanabileceksiniz. Bu kartlar paketlerde bulunamaz.

FIFA 17 Players Cards Guide - FUT Champions


Squad Build Challenge Cards(Kadro Kurma Görevleri Kartları)

FIFA 17 Players Cards Guide - FUT Champions
FIFA 17 Players Cards Guide - Squad Challenges

Squad Building Challenges, FUT 17’de sadece FUT Champions gibi yepyeni bir oyun modudur.

Bu oyun modunda oyuncuların, kulüplerden veya Aktarma Pazarından öğeler kullanarak SBC gereksinimlerini karşılayan bir Kadro oluşturmaları gerekir. Bir oyuncu bir SBC tamamlandığında her zaman, bir paket veya madeni para ödülü kazanır. Büyük zorlukları tamamladığında (gruplar), takımlar olabilecek daha büyük bir ödül alır kartlara meydan okuyor. Bu benzersiz mavi ve mor ürün herhangi bir pakette bulunamaz.

 

 

 


Storymode Cards(Hikaye Modu Kartları Şuanlık Sadece Alex Hunter Var)FIFA 17 Players Cards Guide - Storymode Cards

Bu siyah kart, FIFA 17’nin hikaye modu olan ‘The Journey’ü bitiren herkese veriliyor. Bu, satamayacağınız anlamına geliyor.

Bu kartta değişiklik yapan tek şey kulübüdür. Yolculuğa başlamak için seçtiğiniz kulübün bağlıdır. Diğer her şey, oyuncunun adı, Alex Hunter, istatistikler ve genel değerlendirme (75) dahil olmak üzere değişmeden kalır.

FIFA 17 Players Cards Guide - Storymode Cards


 

Sizin de düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum

Bu  Arada Yazımızı Beğendiyseniz Şurdaki Kutucuğa Tıklarsanız Seviniriz 🙂                                                                                                                                                  
Ömerhan Üstüner

Ömerhan Üstüner

Ben Ömerhan Üstüner Fut Türkiye Kurucusu Sosyal Medya Hesaplarımı Buralarda Biryerden Bulabilirsiniz Takipte Kalın :)

1 Yorum

Tıkla Yazıya Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • […] 1 dakika ÖnceYorum EkleÖmerhan Üstüner0 Görüntülenme Dünyanın en iyi kış transferleri için yeni Canlı öğeler 3 Şubandan 10 Şubat’a kadar yayındadır. Her Ones To Watch Winter Edition oyuncusu, The Team of The Week performanslarına dayanılarak artacak dinamik bir dereceye sahip olacaktır. Yaz Dönüsümleri de dahil olmak üzere HERHANGİ BİR YARDIMCI Öğe’de bir şans için bu dönemde özel Kadro Oluşturma Zorluklarından yararlanın. –Eğer Ones Watch Kartıyla İlgili Daha Ayrıntılı Bilgi İçin BURAYA TIKLAYIN— […]